Na czym polega skuteczne usuwanie graffiti?

Graffiti ma znaczący wpływ na odbiór nieruchomości. Nieestetyczne, często wulgarne napisy na elewacji budynku obniżają estetykę posesji i sprzyjają pojawianiu się na ścianach nowych malunków. Jak temu zapobiegać? Czy można skutecznie usunąć graffiti ze ściany lub ogrodzenia?

Samodzielne usuwanie graffiti często się nie udaje. Wynika to z faktu, że nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami, ani środkami czyszczącymi, które radzą sobie z farbami w spray’u, jednocześnie nie uszkadzając czyszczonych powierzchni. W nierównej walce z napisami na ścianach większość właścicieli i zarządców nieruchomości decyduje się na ich zamalowanie. W praktyce prowadzi to jednak do powstawania odznaczających się na tle elewacji plam jaśniejszego koloru – ze względu na użytkowanie elewacji budynku wszystkie próby zamalowania lub pomalowania fragmentu elewacji prowadzą do widocznych i również nieestetycznych różnic kolorystycznych. Dlatego usuwanie graffiti najlepiej zlecić profesjonalnej firmie specjalizującej się w czyszczeniu dachów, elewacji i ogrodzeń.

Jak firma radzi sobie z nieestetycznymi napisami na ścianach?

Elewacje budynków, ogrodzenia, elementy małej architektury są często narażone na akty wandalizmu w postaci malunków. Malunki spray’em – popularne graffiti – trudno usunąć bez zastosowania odpowiednich środków. Profesjonalne firmy czyszczące dysponują szerokim wachlarzem chemii specjalistycznej dedykowanej do usuwania malunków z różnych powierzchni. Oczywiście większość tych środków to preparaty ogólnodostępne, które możemy z łatwością nabyć w sklepach z profesjonalną chemią czyszczącą. Jednak to od ich odpowiedniego doboru zależy, czy malunek zostanie skutecznie usunięty z elewacji lub innego elementu konstrukcyjnego bez jego uszkodzenia. Co ważne, widoczne uszkodzenia czyszczonych powierzchni to nie jedyne zagrożenie, jakie wiąże się z nieumiejętnym doborem środków i narzędzi czyszczących. Nieprawidłowe usuwanie graffiti może znacząco obniżyć odporność powierzchni na zanieczyszczenia oraz szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Czy firma pomoże w usunięciu malunków znajdujących się w trudnodostępnych miejscach? 

Graffiti na dużych wysokościach może nastręczyć dodatkowych problemów, jakie wynikają z konieczności dostania się do miejsca zanieczyszczenia i przeprowadzenia w nim prac czyszczących. Dlatego do takich zleceń warto wezwać nie tylko firmę specjalizującą się w usuwaniu graffiti, ale jednocześnie firmę, która posiada odpowiednie przygotowanie alpinistyczne i zaplecze sprzętowe. To da nam gwarancję profesjonalnie i bezpiecznie wykonanej usługi niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się malunek.

usuwanie graffiti