Ile kosztuje mycie okien?

Mycie okien przez firmę zewnętrzną to obecnie coraz popularniejsza usługa – już nie tylko w sektorze biznesowym, ale również prywatnym. Cena za mycie okien wbrew pozorom nie jest tak wygórowana, jaka mogłaby się wydawać. Ostateczny koszt, jaki należy ponieść za tego typu usługę zależny jest jednak o kilku czynników. Jakich?

Mycie okien. Od czego zależy cena?

Najważniejszym czynnikiem, jaki wpływa na cenę mycia okien jest lokalizacja. W zależności od województwa i miejscowości, średnie ceny mogą różnić się od siebie nawet o kilka procent. Oprócz lokalizacji, koszt mycia okien, a także sposób określania ceny uzależnione są także od rodzaju danej usługi. W ofertach firm znaleźć można zróżnicowany zakres usług. Kompleksowa oferta często, ale nie zawsze, obejmuje takie prace, jak między innymi mycie parapetów czy ram okiennych. Spotkać można także usługi mycia okien jednostronnie i obustronnie. Poza standardowym myciem okien, firmy proponują również usługi niestandardowe, a co za tym idzie – w wyższej cenie. Najczęściej jest to alpinistyczne mycie okien, czyli prace przeprowadzane na wysokości. Wymaga to wykwalifikowanych umiejętności, specjalistycznych narzędzi i odpowiednich zabezpieczeń, dlatego też koszt za tego typu usługę różnić się będzie od tego za wykonanie prac standardowych.

W jaki sposób określa się cenę?

Najczęściej stosowanym przelicznikiem w cennikach, zarówno w przypadku mycia okien w domach i mieszkaniach, jak i również w przestrzeniach biurowych, jest przedstawienie cen w przeliczeniu na roboczogodzinę. W przypadku mieszkań i domów, koszt usługi określany jest na podstawie wielkości powierzchni okna. Im mniejsza jest powierzchnia do umycia, tym także cena za mycie będzie niższa. Biorąc pod uwagę te kwestie, najmniejszy wydatek generują okna jednoskrzydłowe, większy – okna dwuskrzydłowe i drzwi balkonowe, a największy – okna trzyskrzydłowe. W przypadku przestrzeni biurowych cennik przedstawia się zupełnie inaczej. Koszt mycia okien w biurach uzależniony jest bowiem od metrażu.