Jak myć okna na wysokości?

Samo mycie okien nie należy do najtrudniejszych prac, jednak komplikuje się to w momencie, kiedy znajdują się one na wysokości. Sposób ich pielęgnacji i czyszczenia różni się od tradycyjnych metod. Jak umyć trudno dostępne okna?

O ile mycie okien od wewnątrz może zostać wykonanie przez zwykłą firmę sprzątającą, tak mycie okien znajdujących się kilka metrów nad ziemią jest znacznie bardziej wymagającą i niebezpieczną pracą, szczególnie dla osób nieprzeszkolonych w tym zakresie. Dlatego też, by zminimalizować ryzyko wypadku, do tego typu prac należy zatrudniać wykwalifikowanych specjalistów, którzy dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale również profesjonalnym sprzętem i zabezpieczeniami.

Jak wygląda profesjonalne mycie okien na wysokości?

Prace wysokościowe wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi, które usprawnią wykonywanie wszelkich czynności i zapewnią bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Specjaliści uprawnieni do mycia okien na wysokości wykorzystują różnego rodzaju sprzęt, który nie tylko pozwala bezpiecznie dostać się na daną wysokość, ale również skutecznie wyczyścić szyby z wszelkich zanieczyszczeń.

Spośród podstawowych akcesoriów, z jakich korzystają profesjonalności specjalizujący się w myciu okien na wysokości można wyróżnić:

  • profesjonalne środki czystości i zestawy do mycia szyb – pozwalają na sprawne usunięcie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń, a jednocześnie uniknięcie powstawania smug czy osadów; wiele środków ma także działanie konserwujące, co opóźnia powtórne pojawianie się na oknach wszelkich zanieczyszczeń,
  • kije teleskopowe – to praktyczne, łatwe w użyciu narzędzia, które ułatwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc w zasięgu do ok. 10m. Eliminują one potrzebę stawiania drabin czy rusztowań.
  • sprzęt alpinistyczny – wszelkiego rodzaju karabinki, liny, taśmy, przyrządy zaciskowe, kaski, uprzęże itp.; wykorzystywane są podczas najbardziej wymagających prac wysokościowych, przeprowadzanych na wysokości powyżej 40m.